« Úvod | Zápis SVJ 4.6.2019 »

Nový TV kabel

V průběhu tohoto týdne byl do všech bytových jednotek natažen koaxiální kabel zakončený zásuvkou pro příjem digitálního televizního signálu a UTP ethernetový kabel pro příjem internetu. Tyto kabely budou po ukončení prací schovány pod novou fasádou a zateplením. Současně byly TV kabely připojeny na střeše na nově nainstalovaný digitální televizní systém (digitální STA). Každý uživatel bytové jednotky tak může nyní přijímat z nové zásuvky pozemní digitální vysílání dostupné v naší lokalitě (8 digitálních + 2 analogové signály). K příjmu je samozřejmě zapotřebí vlastnit zařízení s digitálním tunerem - moderní TV  nebo set-top-box. Doporučujeme, aby uživatelé bytů vyzkoušeli, zda jim digitální STA funguje. Toto ověření je vhodné provést opakovaně v průběhu zateplování, aby v případě poškození kabelů při zateplovacích pracech bylo možno poškození reklamovat a opravit ještě před demontáží lešení.

Toto řešení umožňuje individuální příjem televizního nebo satelitního vysílání podle přání a požadavků jednotlivých uživatelů bytů. Nebude již nutné instalovat nevzhledné satelitní antény na zábradlí lodžií (instalace na fasádu je nepřípustná!), ale každý má možnost umístit satelit na střechu a připraveným kabelem svést signál až do bytu.

Připravený ethernetový kabel umožňuje do budoucnosti individuální příjem bezdrátového (WiFi) internetu a úplnou nezávislost na poskytovateli internetového připojení.

 17.09.2010 09:29:00 | Autor: Miroslav Dlouhý | stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se